Veličanstvena igra Edina Džeke: postigao dva pogotka u ključnoj utakmici za naslov prvaka

Autor/ica 3.5.2014. u 19:22

Reprezentativac BiH u dresu Manchester Cityja Edin Džeko postigao je dva pogotka za svoju ekipu u ključnoj utakmici za naslov prvaka u gostima protiv Evertona. Utakmica je završena pobjedom Manchester Cityja 3:2.

Everton je došao u vodstvo fantastičnim pogotkom Rossa Barkleyja koji je šutirao sa ruba šesnaesterca i pogodio gornji desni ugao gola gostiju.

Manchester City je došao do izjednačenja golom Sergia Augera koji je driblao u šesnaestercu i zakucao loptu u donji desni ugao.

Džeko je iz teške pozicije pogodio glavom u 43. minuti i tako donio vodstvo Manchester Cityju. Rezultatom 2:1 završeno je prvo poluvrijeme.
Manchester City je bolje otvorio drugo poluvrijeme, a već u 48. minuti dolaze do vodstva od 3:1. Nasri je sa lijeve strane uputio loptu u šesnaesterac, a Džeko je pospremio loptu u mrežu Evertona.

Golom Lukakua u 65. minuti nakon centaršuta Bainesa, Everton je smanjio vodstvo Cityja na 3:2. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Ukoliko do kraja sezone pobijedi u preostale dvije utakmice, Manchester City će biti prvak Engleske.