VELIČANSTVENA IGRA I POBJEDA VELEŽA, GRADSKI RIVAL PREGAŽEN

Autor/ica 29.4.2012. u 18:31

Velež je u velikom gradskom derbiju Mostara rezultatom 3:1 bio bolji od Zrinjskog, te tako možda najavio bolji kraj sezone u trenerskom debiju Džafića na klupi.
Velež i Zrinjski odigrali su odlično prvo poluvrijeme, nakon što sam početak susreta to nije dao nagovijestiti. Uvodne minute mostarskog gradskog derbija protekle su uglavnom u igri na sredini terena i bez većih uzbuđenja
Rođeni su poveli u desetoj minuti susreta, kada je Ševko Okić iskoristio lijepu asistenciju Brkovića i našao se sam pred golmanom Zrinjskog Igorom Melherom, koji nije mogao zaustaviti njegov udarac
Nakon primljenog gola, Plemići su preuzeli kontrolu nad igrom, ali se na golu Veleža dobro istakao Dejan Bandović. Zrinjski je dominirao utakmicom, ali to je otvorilo dosta prostora Veležu u napadu
Nakon jedne sjajne kontre, domaći su poveli sa 2:0, a strijelac je bio Zvonić. Ipak, do odlaska na odmor, gosti su uspjeli krunisati bolju igru, a za 1:2 je pogodio Miličević
U nastavku je tempo igre drastično opao, pa samim tim gledaoci na stadionu u Vrapčićima nisu imali puno toga za vidjeti
Rezervista Riad Demić ponovo je odlučio mostarski gradski derbi, kada je u 82. minuti sa oko 14, 15 metara precizno plasirao loptu iza leđa Igora Melhera za konačnih 3:1 i veliku pobjedu Rođenih.