Veličanstvena pobjeda BiH: Acini zmajevi pobjedili sudije i Makedoniju

Autor/ica 8.9.2013. u 14:25

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas selekciju Makedonije rezultatom 62:54, te su na taj način ostali u igri za plasman u drugu fazu takmičenja.

Makedonci su susret otvorili serijom od 7;0, ali je naša selekcija uzvratila serijom 10:0, te su prešli u vodstvo. Iako smo igrali dobru odbranu, promašaji u napadu su nas koštali veće prednosti pa je Makedonija uspjela vratiti vodstvo 15:11. Ipak, završnica prvog perioda pripala je ponovo našim košarkašima koji su na mali odmor otišli sa poenom prednosti 16:15.

Nastavila je naša selekcija sa dobrom odbranom i u drugoj četvrtini. Ipak, nisu iskoristili nekoliko uzastopnih napada pa je Makedonija ostala u igri. Na poluvrijeme je naša reprezentacija otišla vodstvom od jednog poena prednosti 29:28.

Izjednačena košarka viđena je i na otvaranju drugog poluvremena. Igralo se većinom koš za koš, ali su Makedonci ipak uspjeli da se odvoje na pet razlike 42:37.  A onda su sudije uzele sve u svoje ruke. Isključili su selektora Petrovića, pa je Makedonija nakon tri četvrine imala četiri poena prednosti 45:41.

Nevjerovatna utakmica nastavljena je i u posljednjoj dionici. Makedonci su imali konstantno vodstvo, a na četiri minute do kraja trojkom Đedovića ponovo smo došli u prednost 55:52. Zatim je pogodio i Teletović za plus šest, a Kikanović sa bacanja podiže prednost na plus osam 60:52 dvije minute prije kraja.

Uspješno je naš tim sačuvao prednost do kraja, te su došli do zaslužene pobjede, koja nam donosi mogućnost borbe za drugi krug.
Mirza Teletović je predvodio našu selekciju sa 22 poena, Nihad Đedović je dodao 20, dok je kod Makedonije Bo McCallebb ubacio 19 poena.
BiH – Makedonija  62:54 (16:15, 13:13,  12:17, 21:9)

BiH: Pašalić, Mašić, Stipanović 2, Šutalo 2, Wright 3, Bavčić, Gordić 5, Kikanović 8, Teletović 22, Peršić, Đedović 20, Sinanović

Makedonija: Kostoski, Ilievski 8, Sokolov, McCalebb 19, V.Stojanovski 2 , D.Stojanovski 2, Brčkov, Gečevski 4, Antić 17, Đuroski,  Čekovski, Samardžiski 2.