Vi ste ponos države: Veličanstvena igra i pobjeda reprezentacije BiH

Autor/ica 7.6.2013. u 18:55

Ubjedljivim rezultatom 5:0 nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Latviju u Rigi. U meču u kojem su Zmajevi u potpunosti dominirali golove su postigli Lulić u 48., Ibišević u 53.,Medunjanin u 63., Pjanić u 80., i Džeko u 82. minuti.

Kao da izabranicima Safeta Sušića nije dovoljno to što su za nekoliko klasa jači od Latvije, domaći nogometaš Aleksandrs Fertovs je pomogao glupo zarađenim crvenim kartonom zbog prekršaja nad Elvirom Rahimićem u 11. minuti. Ipak, BiH nije uspjela povesti u prvom poluvremenu. Edin Džeko je promašio tri velike prilike, Miralem Pjanić dvije, a Vedad Ibišević jednu.

Međutim, drugo poluvrijeme je BiH otvorila furiozno. Senad Lulić je prvijencem u reprezentaciji u 48. minuti doveo BiH u vodstvo, a pet minuta kasnije asistirao Ibiševiću za 0:2. Haris Medunjanin je golčinom povećao na 0:3, a Pjanić u 80. za četiri gola razlike. Konačno, u 82. minuti zabio je i Edin Džeko kojem je to osmi gol u ovim kvalifikacijama.