Autor/ica 24.4.2013. u 16:40

Na današnji dan 24. aprila 1985. godine FK Željezničar dijelile su minute od historijskog plasmana u finale Kup UEFA, a plasman u polufinale najveći je uspjeha u bosanskohercegovačkog klupskoh fudbala u evropskim takmičenjima.

U revanš utakmici polufinala protiv Videotona popularni Željo je par minuta prije kraja utakmice imao neophodnih 2:0 za plasman u finale zahvaljujući golovima Bahtića i Čurića, mada je rezultat trebao biti i ubjedljiviji s obzirom da su izabranici Ivice Osima stvorili mali milion izglednih šansi.

Dvije minute prije kraja svojih “pet minuta slave” doživio je Joszefa Csuhay kojeg i dan danas proklinju mnogi navijači Željezničara. Mađar je postigao gol koji je Videotonu bio dovoljan za plasman u finale i tako skoro 30 hiljada navijača Plavih bacio u očaj.

Svakako bila je to nezaboravna noć koje se navijači popularnog Želje sjećaju ujedno i s ponosom i tugom jer su bili tako blizu, a tako daleko od okršaja sa najvećim klubom na svijetu Real Madridom.