Autor/ica 15.4.2013. u 07:56

Nakon što je Barcelona sa 3:0 savladala Zaragozu, ubrzo je stigao i odgovor Kraljeva, koji su sa identičnim rezultatom, također na gostovanju razbili Athletic Bilbao.
Ova pobjeda Reala je u potpunosti remek-djelo jednog od dvojice najboljih igrača svijeta Cristiana Ronalda, koji je imao svoj pečat u svim golovima kraljevskog kluba.
Doveo je sjajni Cristiano Ronaldo Kraljeve u vodstvo fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca već u 2. minutu susreta, a ispostavilo se da je tako još u prvim minutama postavio rezultat prvog dijela igre.
U nastavku, tim Josea Mourinha je nastavio dominirati, pa je golman Baskijaca bio primoran ponovo vaditi loptu iz svog gola, i ponovo ju je Cristiano Ronaldo tamo poslao. Ovoga puta gol je postignut glavom, a asistancija je uprisana Xabiju Alonsu.
U 76. minutu utakmice lijepa akcija koju je pokrenuo Luka Modrić, Ronaldo lijepo pošljava Gonzala Higuaina, a ovaj majstorski, hladno, zakucava loptu u mrežu Athletica, te postavlja konačnih 3:0.