Papa: Nadobudni kršćani su pagani!
Povezani članci
- Merkel održala lekciju Putinu
- Tramp podsticao pristalice da napadnu Kapitol, zaključak pretresa u Kongresu
- Razorni zemljotres odnio 26 života u Turskoj i Grčkoj, hiljade spasilaca otkopava ruševine
- Kina: Snažan zemljotres potresao zapadni deo zemlje
- Borba Ukrajinki za sovjetske mozaike
- Čelnik UNHCR-a: Ne zaboravite Rohinje izbjeglice
U svojoj ovosedmičnoj opštoj audijenciji u srijedu, Papa Franjo je pozvao kršćane da slijede Isusa Krista i da budu skromni i “mali među malima”
Ružna je to stvar,” rekao je on, a prenosi Radio Vatikan, “ kada vidite kršćanina koji ne želi biti ponizan, koji ne želi da služi, kršćanina koji se kočoperi svuda! To je ružno, jelda? Takav čovjek čak nije ni kršćanin, on je pagan!”
On je upozorio kršćane da ne stavljaju sebe iznad drugih te je pozvao vjernike da budu solidarni sa siromašnima.
“Sam Isus nas podsjeća: Ko je ikad hranio, pozdravio, posjetio ili volio jednog od najmanjih i najsiromašnijih ljudi, on je to učinio za Sina Božjega,” rekao je Papa.
Podsjećamo, u svom tradicionalnom godišnjem izboru Magazin “Tajm” proglasio je Papu osobom 2013. godine.