Preko 200 poginulih u zemljotresu u Iraku i Iranu
Povezani članci
- Ukrajina daje novčane poticaje za vakcinaciju protiv COVID-a 19
- Libija: Više od 200 afričkih imigranata utopilo se u prevrtanju brodice
- Skoplje: Demonstranti osvanuli pred Vladom
- Osveta za krvoproliće: Francuska ponovno bombardirala uporište Islamske države, u Parizu izvedeno 128 pretresa
- Novi masakr u SAD
- Ruski san
Foto: Isna/Pouria Pakizeh (AFP)
Najmanje 207 osoba je poginulo i više od 1.700 je povređeno u snažnom zemljotresu koji je pogodio Iran i Irak, novi je bilans koji su jutros saopštile iranske vlasti.
Zemljotres magnitude 7,2 pogodio je juče područje na granici između Iraka i Irana, a epicentar potresa je bio oko 32 kilometara od iračkog grada Halabdža.
Predstavnik Ministarstva unutrašnjih poslova Irana rekao je jutros za državnu televiziju da je sa sa iranske strane 207 poginulih i više od 1.700 povredjenih.
Najmanje šest žrtava prijavljeno je u Iraku, gde je potres izazvao paniku i u glavnom gradu, Bagdadu.
Prema podacima humanitarnih organizacija, potrebno je zbrinuti više od 70.000 ljudi kojima su kuće uništene u zemljotresu.
Strahuje se da će bilans stradalih biti veći.