U Ženevi nastavak mirovnih pregovora o Siriji
Povezani članci
- Izvanredni izbori u nedjelju u Turskoj: Hoće li vladajuća Stranka pravde i razvoja morati dijeliti vlast?
- Panika od epidemije: U samo nekoliko sati zabilježena dva moguća nova slučaja ebole u SAD-u
- Keynes je bio u pravu
- Kamala Harris: Tako fleksibilan kao ona Biden nije bio nikada
- Na Malti spašeno 69 migranata
- Njemački konzervativci: Grčkoj se ne smije popuštati
Foto: AFP
Mirovni pregovori sirijske vlade i opozicije pod okriljem UN biće nastavljeni danas u Ženevi u pokušaju da se zaustavi višegodišnji rat u Siriji u kojem je stradalo više od 310.000 ljudi.
Specijalni izaslanik UN za Siriju Stafan de Mistura izjavio je da je Rusija od sirijskih vlasti zatražila prekid vazdušnih napada dok traju mirovni pregovori u Ženevi.
De Mistura je rekao da ne očekuje “bitan proboj” u pregovorima koji će biti održani u evropskom sedištu UN-a.
Delegacije sirijskih vlasti i opozicije već su doputovale u Ženevu na novu rundu pregovora na kojima biti razmotrena i politička tranzicija Sirije.
Pitanje ostanka sirijskog predsednika Bašara el Asada na vlasti predstavlja glavnu tačku sporenja vlasti i opozicije.